کسب و کار خودتو با داشتن فروشگاه اینترنتی گسترش بده ... بزن بریم !
کسب و کار خودتو با داشتن فروشگاه اینترنتی گسترش بده ... بزن بریم !
0
0

چگونه به یک فریلنسر موفق تبدیل شوم؟

137 بازدید

با سلام خدمت کاربران وبسایت آلماوب، علی اکبر صادقی هستم و میخوام تو این مقاله به شما عزیزان اطلاعاتی درباره اینکه فریلنسر کیست؟ فریلنسر خوب یا بد چیست؟ چطور میشه به یک فریلسنر خوب تبدیل شد بدم!

پس اگر شما هم دوست دارید درباره این شغل پر درآمد در بازار آی تی اطلاعاتی داشته باشید میتونین این مقاله رو مطالعه کنید یا حتی اون رو برای دوستان و علاقه مندان به شروع  فعالیت درون بازار آی تی به عنوان فریلنسر بفرستید تا  با استفاده از مفاهیم نوشته شده درون این مقاله بتونن خیلی خوب به یک فریلنسر موفق تبدیل بشند.

فریلنسر کیست؟

فریلنسر یا دور کاری کسب و کاری است که بسیاری از افراد مرتبط با آی تی میتوانند آن را تجربه کنند.

در این نوع از کسب و کار کارفرمایان و مجریان سعی به انجام فعالیت از راه دور دارند.

میتوان گفت که این نوع فعالیت میتواند هم برای مجریان و هم برای کارفرمایان تجربه ای لذت بخش به همراه داشته باشد و یا اینکه خاطره ای بد را برای همکاری مشترک به ارمغان بیاورد.

در پستی دیگر درباره اینکه چطور بتوانید کارفرما و مجری خوبی را در فریلنسری انتخاب کنید خواهیم پرداخت.

فریلنسرها درآمد خوبی را در سال های اخیر توانسته اند کسب کنند و چون کسب و کارشان مرتبط به مکانی خاص نیست راندمان درآمدی افزایش و پرت زمانی برایشان کاهش چشمگیری پیدا کرده است، چراکه فریلنسرها مانند کارمندان ساعت زمانی مشخص برای فعالیت نداشته و همچنین برای انجام فعالیتشان نیاز به دفتر یا شرکت ندارند و بسیاری از فریلنسرها با استفاده از موبایل یا ایمیل اقدام به انجام پروژه های خود میکنند.

در بازار فریلنسری انتخاب مجری خوب و کارفرمای خوب شرایط و قوانینی دارد که در پست دیگر به بررسی آن بصورت کامل خواهیم پرداخت اما ذکر این نکته لازم است که شما باید برای اینکه درون این بازار درآمد خوبی داشته باشید در ابتدا تبدیل به فریلنسری خوب شوید.

در ادامه به بررسی اقداماتی که باید فریلنسر انجام دهد تا تبدیل به فریلنسر موفق شود خواهیم پرداخت و میگوییم چطور شما میتوانید تبدیل به فریلنسری موفق با درآمد بالا درون این بازار شوید.

چگونه میتوانیم تبدیل به فریلنسر موفق شویم

همانطور که پیشتر گفته شد برای اینکه در بازار فریلنسری بخواهید موفق شوید باید تبدیل به فریلنسری خوب و مطلوب برای این حرفه شوید.

مثل این میماند که شما برنامه نویس خوبی نیستید و از اینکه برای شما پروژه های برنامه نویسی خوب نیست مینالید، طبیعتا شما زمانی که توانایی انجام پروژه های برنامه نویسی را ندارید نمیتوانید انتظار کسب درآمد درون بازار برنامه نویسی را داشته باشید.

اصولی که باید رعایت کنید تا تبدیل به فریلنسری خوب شوید عبارت است از:

  1. احاطه بر علم پروژه کارفرما:درون وبسایت هایی که به شما پروژه های فریلنسری میدهند نظر کارفرما برای دادن رتبه به شما و همچنین گرفتن پروژه های بعدی بر اساس نظر و امتیاز داده شده خیلی خیلی موثر است، به همین منظور اگر شما توانایی انجام پروژه کارفرما را ندارید بهترین کار این است که به هیچ وجه اقدام به گرفتن پروژه نکنید چرا که ساده ترین عواقب آن امتیاز و نظر منفی است که همین مهم میتواند رزومه فعالیتی شما را در وبسایت مذکور خراب کند.بنابر این همیشه سعی کنید که در صورت احاطه از لحاظ علمی بر پروژه هدف اقدام به ارسال پیشنهاد قیمت برای کارفرما کنید.
  2. بروزرسانی علم خود:سرعت رشد علوم بسیار زیاد بوده و علوم یاد گرفته و احاطه بر علوم یادگرفته توسط شما به سرعت از بین خواهد رفت، به عنوان مثال برای کار برنامه نویسی باید ورژن های جدید زبان برنامه نویسی خود را مطالعه کرده و همچنین امکانات جدید آن زبان برنامه نویسی را بررسی کرده و بر میزان علم خود در آن زبان برنامه نویسی بیافزایید.
  3. دادن قیمت معقول و منصفانه:بسیاری از فریلنسرها درون این بازار از میزان درآمد خود ناراضی هستند و دلیل این نارضایتی را تنها قیمت و درآمدشان از این کار میگویند.میتوان گفت که این افراد دارند با هزینه های غیر معقول و غیر منصفانه اقدام به انجام پروژه های کارفرمایان میکنند و بهترین کار این است که به هنگام دادن قیمت برای پروژه هزینه های پروژه های مشابه انجام شده را بررسی کرده و سپس اقدام به دادن قیمت کنند.
  4. داشتن زمان کاری مناسب:اگر زمان کاری خود را بصورت درست برای این کار برنامه ریزی نکنید خودتان را از پا انداخته و یا اینکه نمیتوانید میزان راندمان درآمدی خوبی را برای خود به ارمغان بیاورید.بهترین کاری که میتوانید کنید این است که زمانی برای گرفتن پروژه، زمانی برای انجام پروژه، زمانی برای مطالعه و زمانی برای استراحت در نظر داشته باشید. این شغل میزان درآمد خوبی دارد ولی مهم این است که باید ببینید که آیا این مدل کار به شما می سازد یا خیر.
  5. داشتن برنامه مطالعاتی منظم:اگر شما برنامه مطالعاتی منظم برای خودتان داشته باشید میتوان گفت که بسیاری از کارهای خود را در این حیطه از کسب و کار میتوانید انجام دهید و این باعث میشود که همیشه کارفرمایان به شما به عنوان یکی از بهترین فریلنسرها اعتماد داشته باشند.
  6. استفاده از بسترهای خارجی و داخلی برای گرفتن پروژه:برای اینکه بتوانید پروژه های دلخواه را بگیرید یکی از بهترین کارها این است که از چند منبع برای گرفتن پروژه استفاده کنید و استفاده از بسترهای داخلی و خارجی برای شما عزیزان میتواند خیلی مفید باشد چرا که همزمان با فضای این کار برای انجام پروژه ها در خارج از کشور هم آشنا شوید و از طرفی هم در صورت گرفتن و انجام پروژه میتوانید از درآمد ارزی این کار استفاده کنید.از طرف دیگر برخی از پروژه های مشابه در ایران و خارج از ایران تفاوت قیمتی بسیاری دارند و اینکار میتواند دست شما را برای دادن قیمت بازتر کند بعنوان مثال بسیاری از پروژه های وبسایت freelancer را هندوستانی ها میگیرند و یکی از مهمترین دلایل اینکار همین امر است.
  7. یادگیری زبان انگلیسی:بهترین کاری که برنامه نویسان یا هر فردی با هر عنوان شغلی‌ای که دارد میتواند انجام دهد این است که با بسترهای مناسب ارتباط بگیرد یکی از مهمترین پایه های ارتباط گرفتن این است که زبان بلد باشیم که بهتر است به عنوان زبان اول شما زبان بین المللی یا همان انگلیسی را فراگرفته باشید و با اینکار میتوانید رشد و ارتباطات خود را افزایش چشمگیری بدهید.
  8. احاطه بر یک حیطه و نه چند حیطه:وقتی که شما به عنوان فریلنسر میخواهید در وبسایتها و یا وبسایتی فعالیت کنید، این سوال برای شما پیش می آید که باید روی چند حیطه کار کنم و یا اینکه کار کردن روی یک حیطه برایم کافی است و نظر شما را به یک جمله از بزرگان جلب کرده و در ادامه این مورد را بیشتر توضیح میدهم، بزرگی میگوید که: شما را عمل به آنچه میدانید مستحق تر از دانستن آنچه نمیدانید میدانم! بهتر است که شما بر اساس حیطه فعالیتی خودتان درون بازار دورکاری یا فریلنسری فعالیت کرده و بعد از فعالیت درون بازار بتوانید بهترین میزان راندمان را از خودتان بگیرید و این بازار پر از پروژه های مرتبط با کسب و کار شماست و اینگونه نیست که برای کار شما پروژه ای نباشد!
  9. پله پله تا صعود!:ممکن است که درون این وبسایت ها بسیاری از اکانت ها را ببینید که میزان درآمد بالایی داشته باشند و یا سابقه فعالیتی و مدال هایشان بسیار زیاد بوده باشد و شما برنامه منظم یا دیگر اصولی که درون این مقاله به آنها اشاره شد را رعایت نکنید تا به جایگاه آنها بخواهید برسید. باید به شما بگویم که سخت در اشتباه هستید و این کار اصلا کار اصولی و منطقی نیست و شما را از بازار فعالیتی فریلنسری دور خواهد کرد و شما عزیزان باید بر اساس برنامه زمانی منظم و درست کار خود را پیش ببرید.

در پایان ذکر این نکته را مهم میدانم که به شما بگویم که این کسب و کار مانند تمامی کسب و کارها دارای قوانین و اصولی است که باید به آن به درستی بپردازید و میتوانم به شما قول بدهم که درون این بازار میتوانید درآمد خوبی را برای خود زمانی که با اصول آن فعالیت کنید داشته باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
http://alma-web.ir/?p=404
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
علی اکبر صادقی
میخوام تو آلما وب تجربه هفت ساله توی برنامه نویسی و طراحی سایت رو بهت آموزش بدم!
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چگونه به یک فریلنسر موفق تبدیل شوم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ eighty nine = ninety six

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.